Logo
JM

Perfumy waniliowe

Perfumy waniliowe korzenne to kategoria zapachów, która łączy w sobie ciepłą, słodką i przyjemną nutę wanilii z korzennymi nutami takimi jak cynamon, gałka muszkatołowa, goździk czy kardamon. Jest to połączenie, które sprawia, że perfumy te są wyjątkowo zmysłowe i eleganckie.

Historia perfum waniliowych korzennych sięga XVIII wieku, kiedy to wanilia zaczęła być importowana do Europy. Jednym z najwcześniej wprowadzających ten zapach do swojej oferty był Jacques Guerlain, który w 1925 roku stworzył zapach Shalimar, który do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością. Do innych popularnych zapachów z tej kategorii należą między innymi Angel od Thierry'ego Muglera, czy Hypnotic Poison od Diora.

Wytwarzanie perfum waniliowych korzennych wymaga precyzyjnego dozowania składników, aby zapach był zrównoważony i nie przytłaczał. Wanilia jest często wzbogacana o ekstrakty z innych roślin korzennych, a także o aromatyczne olejki eteryczne. Proces wytwarzania perfum wymaga też odpowiedniego doboru alkoholu, którym rozpuszcza się mieszankę zapachową. Perfumy waniliowe korzenne to kategoria zapachów, która jest idealna dla kobiet i mężczyzn, którzy cenią sobie elegancki i zmysłowy aromat.

Produktów: 0
Resetuj

Profil użytkownika

Jesteś nie zarejestrowany. Kliknij w link poniżej aby założyć konto użytkownika.

Zarejestruj się! Zaloguj się